Jesteś tutaj:  Strona główna Izby Skarbowej w Lublinie  » Urzędy Skarbowe województwa lubelskiego  » US w Krasnymstawie


Wybierz Urząd:
pl2011.eu Szybki PIT

US w Krasnymstawie

23-07-2014 11:35:11 „Weź paragon"

Od pierwszych dni wakacji w całym kraju trwa akcja „Weź paragon". W ramach tej akcji przeprowadzane będą nie tylko kontrole polegające na sprawdzaniu, czy sprzedawcy wydają klientom paragony, ale przede wszystkim podejmowane będą działania edukacyjno-informujące, wskazujące na korzyści płynące z posiadania takiego dokumentu. 


Administracji podatkowej zależy na przekonaniu zarówno sprzedawców jak i kupujących - o korzyściach płynących z wydawania i brania paragonu. To paragon z kasy fiskalnej jest jedynym dowodem pozwalającym na ewentualną reklamację towaru lub jego zwrot. Z jednej strony to kupującemu powinno zależeć na pobraniu paragonu, a z drugiej strony sprzedawcy powinni pamiętać o wydawaniu dokumentu potwierdzającego transakcję. Kupującemu gwarantuje prawo do zwrotu towaru czy ewentualnej reklamacji, a przedsiębiorcom działanie w warunkach uczciwej konkurencji. Ważne jest również to, iż rejestrowanie sprzedaży na kasie fiskalnej daje pewność, że sprzedawca odprowadza należny podatek do budżetu państwa, a nie do własnej kieszeni. Takie działania są korzystne dla nas wszystkich.
Dlatego warto pamiętać o pobraniu i zachowaniu paragonu, a gdy sprzedawca go nie wydrukuje, poprosić o jego wydanie.
Korzyści płynące z pobierania paragonu:
• ułatwiamy sobie złożenie reklamacji,
• mamy możliwość porównania cen,
• wspieramy uczciwą konkurencję,
• zmniejszamy szarą strefę,
• mamy pewność, że zapłacony przez nas w cenie podatek trafił do budżetu państwa, a nie do kieszeni nieuczciwego sprzedawcy lub usługodawcy.
Prawem Klienta jest otrzymanie paragonu, natomiast jego wydanie jest obowiązkiem sprzedawcy lub usługodawcy